Instalace sádrokartonu

 

Sádrokarton je ve stavebnictví stále populárnější. Sádrokarton patří mezi nejrychlejší a nejjednodušší řešení suché výstavby. Dá se použít do novostaveb i při rekonstrukcích, kde se využívá zejména při přestavbě bytových jader, výstavbě příček, úpravách interiéru, snížení stropů atd.

Sádrokartonový systém používáme od renomovaných výrobců, kteří dodávají lehké a zdravotně nezávadné desky. Máme bohaté zkušenosti s rekonstrukcemi podkroví včetně uložení tepelných izolací a parozábran.

Při každé realizaci striktně dodržujeme technologické postupy a trváme na správném použití dle typu, rohových lišt a perlinky, která zajistí stálost výsledného povrchu.

 

 

Hlavní výhody sádrokartonu

  • Přispívá k úsporám za energie
  • Řeší protipožární ochranu staveb
  • Reguluje vlhkost vzduchu a přispívá k vytvoření optimálního mikroklimatu
  • Ideální materiál ke snížení stropů, k úpravám bytového designu, instalaci moderních osvětlovacích prvků atd.

 

 

Použití sádrokartonu

Půdní vestavby (podkroví)

Zajistíme kompletní dodávku a montáž vašeho podkrovního bydlení formou suché výstavby pomocí sádrokartonového systému.

 

Sádrokartonové podhledy

Sádrokartonové podhledy jsou nenosné interiérové konstrukce, montované pod nosné stropy budov. Zavěšené podhledy vytvářejí dutinu mezi podhledem a nosným stropem. Opláštění stropů je namontováno kontaktně na nosný strop. Námi dodávané podhledy splňují, jak estetické, tak i stavebně fyzikální požadavky, které jsou na ně kladeny. Základními výhodami jsou: nízká hmotnost, rychlý postup výstavby.

 

Minerální kazetové podhledy

Vhodné zejména pro kancelářské prostory, prodejny a reprezentativní prostory, jednoduchá montáž, bezprašný suchý proces, snadná opravitelnost- výměnou kazet, nízké zatížení stropní konstrukce, snadné zabudování svítidel, velký výběr povrchové úpravy kazet.

 

Příčky a obklady stěn

Obklady stěn se montují na podkonstrukci, nebo lepí pomocí lepicího tmelu, vždy však přímo souvisejí s podkladní vertikální konstrukcí. Výhody: estetické vylepšení stávajících povrchů stěn a příček, zvýšení hodnot tepelně izolačních vlastností stávajících příček, zvýšení hodnot akustických vlastností obvodových stěn, vytvoření meziprostoru pro vedení instalací (rozvod el. kabelů, topenářských rozvodů).

 

Suché podlahy

Podlahy, kdy tuhá smontovaná podlahová deska je oddělena od podkladní konstrukce pružnou mezivrstvou ze suchého podsypu, polystyrénu, či minerální izolací. V případě potřeby vyřešíme Vaši starou neúnosnou půdní podlahu suchou cestou, bez zatěžování betonem. Nabízíme podlahu lehkou vyrovnanou suchým podsypem, odhlučněnou a odizolovanou kročejovou izolací. Nosná a pochůzná vrstva může být od dřevotřísky přes OSB (štěpkové desky), sádrovláknité desky.

 

Druhy sádrokartonových desek

  • Sádrokartonové desky (GKB, RB) mají bílo-šedou barvu s modrým popisem a používají se jako běžný obklad do interiérů.
  • Sádrokartonové desky impregnované (GKBI, RBI) jsou zelené s modrým popisem a jsou určené do místností se zvýšenou vlhkostí.
  • Sádrokarton se zvýšenou požární odolností (GKF, RF) je šedo-bílý (popř. na rubové straně růžový) a desky mají červený popis a používají se při požadavku na zvýšení požární odolnosti budovy např. v bytových domech.
  • Sádrokartonové desky pro požární odolnost, impregnované. Mají zelenou barvu a červený popis.