Strojní omítky

 

Strojní omítky zajistí finální zakončení Vaší hrubé stavby a dovedou ji k dokonalosti. Profesionálně realizujeme štukové, sádrové, stěrkové, sanační i fasádní omítky.

Fasádní omítky

Při realizaci fasády v exteriéru preferujeme strojní omítání. V případě domu, jehož obálku lemuje zateplení, následně nanášíme lepidlo s perlinkou a teprve na něj aplikujeme fasádu. Ve chvíli, kdy se jedná o stavbu bez zateplení, je nanesení omítky vícevrstvé. Nejdříve je na zdivo nanesena lehčená jádrová omítka a pak teprve finální povrchová vrstva. Venkovní strojní omítky však nejsou vhodné jen pro novostavby, ale najdou své uplatnění i při opravách starších staveb.

Vnitřní omítky

Vnitřní omítky jsou štukové, stěrkové a sádrové. K nejrozšířenějším omítkám patří štukové. Zákazníkům, kteří očekávají hladkost a perfektní detail, nabízíme omítku stěrkovou, která svou hladkostí a dojmem dokonale čistých linií vyniká. Dále realizujeme vnitřní omítky sádrové a to jak hladké, tak zrnité.

Hlavní výhody strojního omítání

 • rychlost realizace
 • nižší náklady na transport směsí
 • minimální ztráty materiálu
 • úspora nákladů na míchání omítkových směsí
 • stejnorodost omítkové směsi
 • aplikace v interiéru i exterieru (fasádní omítky)
 • realizace na novostavby i rekonstrukce starších domů
 • provedení štukové, sádrové, stěrkové a sanační

 

Strojní omítky

Strojní omítky jako ideální řešení pro rodinné domy

Jednodušší a rychlejší realizace jsou dva hlavní důvody. Strojně omítáme stěny i stropy. Nástřik omítek v interiéru se vždy provádí na dokončenou hrubou stavbu, začínáme zabandážováním přechodů mezi různými materiály (betonový věnec a pálené zdivo) a vnější rohy opatříme vyztužovacími ocelovými rohovníky. Ty jsou zárukou větší pevnosti rohů, odolnosti proti poškození a lepšího finálního vzhledu.

Jakmile máme hotovou základní přípravu pro stříkané vnitřní omítky, následuje její samotná realizace. Začínáme s jádrovou omítkou o tloušťce 1,5-2 cm (podle rovnosti stěn). Stahovací latí nastříkanou vrstvu srovnáme a tím docílíme základní rovinnosti. Po zatuhnutí jádrové omítky pokračujeme zaškrábáním klínovou latí, čímž omítku srovnáme do roviny.

Jádrovou vrstvu necháme vyschnout a pokračujeme nanesením jedno- nebo dvouvrstvé jemné štukové omítky. Tu aplikujeme tradičním způsobem, a to novodurovým nebo plechovým hladítkem. Finální povrchová úprava zdiva pak probíhá zaštukováním houbovým nebo plstěným filcem.

Stříkané strojní omítky zajišťujeme ze dvou typů sypkých směsí, a to z pytlovaných nebo volně ložených. U obou jsou totožné požadavky na provedení:

 

 • 1x přípojka 220 V,
 • 1x přípojka 380 V s jištěním 32C,
 • zajištění přívodu a dostatečné dodávky vody s venkovním závitem 3" a minimálním tlakem 3 bary.

 

Vzhledem k následné povrchové úpravě omítek malbou nebo dekorem byste měli už předem zvážit, jaký typ omítky bude nejvhodnější. Nejrozšířenější štuková omítka ne vždy uspokojí ty zákazníky, kteří očekávají hladkost a perfektní detail. Takovým zákazníkům pak nabízíme omítku stěrkovou, která právě svou hladkostí a dojmem dokonale čistých linií vyniká. Dále realizujeme vnitřní omítky sádrové a to jak hladké, tak zrnité.

 

Štukové omítky jsou spolehlivou sázkou na prvotřídní kvalitu

Štukové omítky nejsou mezi typy omítek žádným nováčkem. Díky desetiletím zkušeností a neustálému vývoji sypkých směsí a omítacích strojů je realizace štukových omítek v dnešní době opravdu hračka. Pokud jste z Brna nebo okolí, přijedeme i k vám a ukážeme vám, že štukových omítek není třeba se bát. Kromě základních výhod dávají naši klienti přednost štukovým omítkám i z toho důvodu, že při jejich realizaci dochází k úspoře nákladů na míchání a transport omítkových směsí a minimalizaci potřebného prostoru pro uskladnění materiálu.

 

Jak probíhá realizace strojní štukové omítky?

 

 • základem je jádrová omítka
 • na tu se nanáší štuk - a to buď vnitřní, jemný nebo hrubý. Pro zpracování štuku používáme kvalitní sypké směsi.
 • poté si můžete sami, dle povahy prostoru použití, zvolit požadovanou hrubost zrna v rozmezí od 0,3 po 0,8 mm omítky.

 

Při zpracování vápenocementových omítek využíváme kvalitní omítací stroje a sypké směsi dodáváme v pytlích, pro větší zakázky pak přímo v sile.

 

Sádrové omítky = ideální klima v místnosti

Precizně hladké stěny, na kterých nejde vidět sebemenší nerovnost či trhlina. Pokud přesně takovou stěnu toužíte mít i u vás doma, jasnou volbou jsou pro vás strojní sádrové omítky. Jejich realizaci se věnujeme už řadu let, a proto vám můžeme zaručit precizní zpracování interiérových sádrových omítek i u vás doma.

Při výběru vnitřních omítek byste vždy měli dbát na několik základních pravidel: zdravotní nezávadnost, požadovanou hladkost a vysokou estetickou hodnotu. Strojní sádrové omítky, které se aplikují na zdivo různých typů, splňují všechny tyto požadavky. Navíc mají stejné pH jako lidská kůže a zabezpečují v místnosti ideální vzdušnou vlhkost. Nemusíte se tak trápit se suchým vzduchem a případnými dýchacími obtížemi. Díky všem těmto výhodám jsou sádrové omítky ideální volbou pro interiérové omítání v bytech i rodinných domech.

 

Jaké jsou další výhody sádrových omítek oproti jiným typům?

 

 • na rozdíl od vícevrstvých omítek jsou ty sádrové jednovrstvé,
 • nehrozí tvorba trhlin, jako je tomu u vápeno-cementových omítek,
 • není potřeba čekat na jejich zaschnutí několik dní - hotovo je během jediného dne.

 

Kromě sádrových omítek vám zajistíme i další typy interiérového strojního omítání či venkovní omítky. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv typ omítky, vždy jsme připraveni jej pro vás realizovat.

 

Používáme ty nejkvalitnější sypké směsi

Dokonalosti vnitřních sádrových omítek lze docílit nejen precizním tenkovrstvým nanášením a těmi nejkvalitnějšími použitými směsmi. Proto používáme sypké směsi Knauf a Baumit, které jsou zrnité přesně pro naše potřeby. Povrch sádrových omítek vždy upravíme filcováním, aby byl dokonale připravený pro následnou výmalbu či aplikaci tapet.

 

Stěrkové omítky – prestižní finální povrch!

Jedině stěrkové omítky! Hledáte praktické a zároveň vysoce estetické řešení finální úpravy vašich zdí? V tom případě vsaďte na strojní stěrkové omítky, které si oblíbíte nejen pro jejich funkčnost, ale i moderní design a příznivou cenu. Stěrkové omítky jsou vhodné jak pro novostavby, tak i při rekonstrukci starých omítek v bytových i panelových domech. Své uplatnění najdou stěrkové omítky i při povrchové úpravě stropních konstrukcí z monolitického betonu - v tomto případě jsou zárukou výrazných ekonomických úspor oproti klasickým technologiím.

Stěrkové omítky na beton, štuk i sádrokarton

Chystáte se na opravu starých vnitřních omítek a chcete, aby opravovaná místa dokonale splynula se zbytkem zdi? U klasických omítek je to téměř nesplnitelný požadavek, protože po vyhlazení a vyrovnání postižených míst se tyto opravy vždy projeví nevzhledným a nesourodým povrchem. Oproti tomu při realizaci stěrkových omítek jsou opravovaná místa dokonale hladká a perfektně splynou se zbytkem zdi.

Vlastnosti dobře provedené omítky:

 

 • jednotnou savost
 • žádné nerovnosti
 • žádné díry
 • dokonalou hladkost
 • skrytí všech nerovností

 

Použítí stěrkových omítek

 

 • beton
 • pórobeton
 • interiérové štukové omítky
 • sádrokarton
 • jádrové omítky atd.

 

Nanášení a zpracování stěrkových omítek musí být věnována potřebná pozornost, protože její vyšší kvalita nám následně usnadní nanášení dalšího nátěru, delší životnost zdiva a estetičtější výsledek. Pro přesné nanesení stěrky je vhodné použít osazovací rožky. Na takto připravený podklad poté naneseme penetraci.

Při realizaci strojních stěrkových omítek máte navíc jistotu ve vyšší barevnou stálost nátěrů a snadné zpracovatelnosti daných hmot. Stěrkové omítky garantují i menší zachytávání prachu a sjednocení savosti podkladu.

Venkovní - fasádní omítky

Fasáda domu neplní jen estetickou, ale i řadu praktických funkcí, a proto je potřeba si důkladně zvolit ten správný typ. Výběrem práce nekončí, správná realizace fasádní omítky je základ úspěchu. Pokud by venkovní strojní omítka nebyla provedená správně, nemohli bychom se z ní těšit dlouhá léta a užívat si řadu jejích výhod.

Finální úprava domu není nic jiného, než nanesení fasádní omítky na zateplení domu. O vhodném materiálu, ze kterého bude Vaše fasáda vyrobená, i o její barvě byste měli přemýšlet ovšem mnohem dříve, než dokončíte hrubou stavbu. Barva, která se vám líbí ve vzorníku, totiž nemusí ve finále na domu vypadat tak atraktivně. Ideální je proto nechat si vybraný typ fasády aplikovat do vizualizace projektu vašeho domu.

Důraz je potřeba dbát i na druh omítky, který si ve finále zvolíte. Ať už se jedná o štukové, silikonové či jakékoliv jiné omítky, vždy by měly mít tyto základní vlastnosti:

 

 • paropropustnost,
 • odolnost vůči UV záření,
 • omyvatelnost,
 • odolnost vůči povětrnostním vlivům,
 • odolnost vůči mechanickému poškození.

 

Všechny tyto požadavky, včetně kvalitních tepelně izolačních vlastností, splňují námi realizované strojní venkovní omítky.

Při realizaci fasády v exteriéru vsázíme na strojní omítání. V případě domu, jehož obálku lemuje zateplení, následně nanášíme lepidlo s perlinkou a teprve na něj aplikujeme fasádu. Ve chvíli, kdy se jedná o stavbu bez zateplení, je nanesení omítky vícevrstvé. Nejdříve je na zdivo nanesena lehčená jádrová omítka a teprve poté finální povrchová vrstva. Venkovní strojní omítky však nejsou vhodné jen pro novostavby, ale najdou své uplatnění i při opravách starších staveb.